Družba A (NEM) je lastnica družbe B (NEM), slednja je lastnica družbe C (AVS). Družba C (AVS) je lastnica družbe D (SLO). C in D sta skupaj ustanovili pred leti komanditno družbo – dvojno družbo E (SLO) d.o.o. k.d.. D (SLO) je komplementar 0,01 %, družba C komanditist 99,99%
V družbi A (NEM) so se odločili, da vse poenostavijo in da bo družba A (NEM) direktni lastnik vsem tudi družbama D (SLO) in E (SLO).
Naj bi šlo za odsvojitev/prodajo deležev – je imel kdo tak/podoben primer glede k.d. – na katere posebnosti je potrebno biti pozoren?
Hvala
Matej
Če gre za odsvojitev poslovnih deležev pri C in D in če želi vse kupiti A, gre za primer, ko moraš šredvsem \”dokazati\” pošteno vrednost deležev (transferne cene…..)……vrednost deležev pa je stvar vrednotenja izvedencev……
Se strinjam ja…hvala
Lp
Matej
Živijo Matej,
nisme imela primera — vednar pa bi jaz najprej pogledala določila ZGD – glede komanditne družbe glede pravil o odgovornosti komandistis in komplementar
nato pa v v ZDDPO- ker gre za firme kakšna je obdavčitev odsvojenih deležev in seveda tudi MEDNSRODNO OBDAVČITEV vidik – SLO Avstr. in Nemčija (KIDO obrazec )..
dobro je da s tabo pri tem sodeluje pravnik – ki pozna statusno oz. gospodarsko pravo kajti iz ZGD so določene pravila, ki pa jih smiselno potem tudi v davčnem postopku upoštevamo če davčni predpisi ne določajo drugače.
Najbrž to že vse veš, vendar sem ti želela odg. tudi za to da vidim kako TAX FORUM funkcionira…
Hvala za odgovor,
seveda pride prav 🙂
Matej